Aktualności 2017-2018 - ZSP11

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 11

Szkoła Podstawowa nr 7
oraz
Przedszkole Miejskie nr 3
Przejdź do treści

Aktualności 2017-2018

2017/2018
22.06.2018

21.06.2018

15.06.2018

14.06.2018

08.06.2018

30.05.2018

29.05.2018

24.05.2018

23.05.2018

09-11.05.2018

09.05.2018

12.04.2018

28.03.2018

26.03.2018

21.03.2018
20.03.2018

15.03.2018

14.03.2018

06.03.2018

27.02.2018

13-14.02.2018

5.01.2018

22.12.2017

20.12.2017

18.12.2017

30.11.2017

16.11.2017

16.11.2017

15.11.2017

14.11.2017

10.11.2017

25.10.2017

19.10.2017

10.2017

13.10.2017

11.10.2017

02.10.2017

29.09.2017
26.09.2017

20.09.2017
07.09.2017

01.09.2017
4 września 2017 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017 / 2018
w nowym Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 11

W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I i ich rodzice



Uczniowie klas starszych przygotowali program artystyczny
dla swoich młodszych kolegów





Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie
w obecności sztandaru Szkoły Podstawowej nr 7 w Gliwicach





Pani dyrektor pasowała pierwszoklasistów
na uczniów naszej szkoły







Życzenia dla wszystkich uczniów klas I
i ich rodziców oraz nauczycieli




 


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3
 
 
Z radością informujemy, że Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 w Gliwicach
pozyskał dofinansowanie Ministra Edukacji Narodowej o łącznej wysokości 15 000 zł.
Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup lektur szkolnych oraz nowości wydawniczych dla uczniów.
W roku szkolnym 2017/2018 udział w programie  zakłada również szereg działań na rzecz upowszechniania czytelnictwa.



 
 
W zakresie współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną:
 
–   Wymieniane będą na bieżąco informacje dot. Wydarzeń czytelniczych i ustalona zostanie lista zakupów do biblioteki szkolnej
 
–   Przeprowadzony zostanie konkurs czytelniczy "Mistrz Pięknego Głośnego Czytania"
 
–   Odbędą się warsztaty w MBP Gliwice dla uczniów naszej szkoły

 
W zakresie działań na rzecz promocji czytelnictwa:
 
–   Nadal uczniowie będą mogli wypożyczać zbiory na czas ferii zimowych i wakacji
 
–   Temat wartości literatury oraz założenia NPRCz przedstawione zostaną podczas spotkania  z rodzicami
 
–    Ustalono „listę pożadanych książek“ – wraz z SU i RR.
 
–    Uczniowie zrealizują następujące projekty:
 
·   Klasy 1 – 3 „Z książką za pan brat“
 
·   Klasy 4 – 7 „Czytanie łączy pokolenia“
 
–    Podczas zakupów książek zostaną wzięte także pod uwagę potrzeby uczniów niepełnosprawnych
 
 
Rozporządzenie regulujące przebieg Programu dostępne tutaj -> http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/1667/1
 
 


26 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju Ekstra Talent,
odbywającym się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki .
Na początku wszyscy zawodnicy musieli zmierzyć się z próbami sprawnościowymi , były to:
zwis na drążku, bieg wahadłowy oraz bieg wytrzymałościowy (tzw. beep test).  
Po wykonaniu wszystkich testów, zawodnicy rozegrali turniej piłki nożnej.
Za udział w turnieju chłopcy zostali nagrodzeni dyplomami i pucharem.




























 



W piątek, 29 września, w szkole królowała tabliczka mnożenia.
Stało się tak za sprawą obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.





Na lekcjach matematyki ćwiczyliśmy mnożenie i dzielenie pamięciowe
grając w Ślimaka. Emocji było sporo.





























Na przerwach, egzaminatorzy z klasy 5a i 6a przepytywali chętnych
z umiejętności mnożenia i dzielenia pamięciowego.
Ci uczniowie, którym udało się zdać taki egzamin otrzymywali certyfikaty.
Sala 20 „pękała w szwach” bo chętnych, którzy chcieli zdobyć  taki dokument
było bardzo dużo, a komisje egzaminacyjne miały trudne zadnie do wykonania.

































Na przylegające do szkoły ulice (pod opieką nauczyciela) wyruszył patrol egzaminacyjny
składający się z uczniów klasy 6a.





Jego zadaniem było sprawdzenie znajomości tabliczki  
mnożenia wśród dorosłych mieszkańców naszego miasta.
Oczywiście nie wszyscy zaproszeni do zabawy wzięli w niej udział,
ale Ci którzy pozwolili się przeegzaminować
uzyskali odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia.
 
 
 


30 września, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

Nasi mężczyźni otrzymali drobne upominki i życzenia
od dyrekcji i żeńskiej części grona pedagogicznego






11 października  b.r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w zawodach powiatowych w Biegach Przełajowych.
Drużyna męska i damska miała do pokonania dystanse 800 i 1000  metrów.
Walcząc z ogromnym zaangażowaniem i dziewczęta i chłopcy stanęli na podium , zajmując zaszczytne 3 miejsce.
Ogromne gratulacje !!!
Reprezentacja szkoły: Justyna Dziuba, Alicja Martinczak, Małgosia Kanicka , Karolina Świder,
Michalina Boniakowska, Julianna Polewka, rezerwowe Paulina Krupa, Alicja Jaruk, Oliwia Harazim:;
Kacper Sosnowski, Szymon Kropiwnicki, Kacper Majza, Mateusz Laksa ,
Wojtek Jańczak, Michał Pszonak, rezerwowi Bartek Szymczyk i Szymon Marzec.












Dzień Edukacji, który obchodzimy 14 października
to dzień szczególny dla całej szkolnej i przedszkolnej społeczności.

W tym roku program artystyczny przygotowali
uczniowie klas 5a i 6a oraz przedszkolaki

Hymn szkoły



Uroczy występ pięciolatków












Przedstawienie o szkole













Zasłuchani nauczyciele





Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela SP 7 wygrały panie

Monika Najda - Najsympatyczniejszy Nauczyciel 2017


Sylwia Lidecka - Najlepiej Uczący Nauczyciel 2017



Życzenia dla Nauczycieli i Pracowników
Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 11 od pani dyrektor




Z przyjemnością informujemy i pokazujemy nowe toalety uczniowskie,
które właśnie przeszły gruntowny remont

Toalety dziewcząt w budynku prawym









Toalety chłopców w budynku prawym







Prosimy wszystkich uczniów o właściwe użytkowanie nowych toalet :)




19 października drużyna reprezentująca naszą szkołę,
wzięła udział w Mistrzostwach Gliwic w szachach.
Rywalizacja "tęgich głów" , była bardzo zacięta.
Nasi uczniowie :
Maja Fal, Michał Piórkowski, Marek Trzeciak i Krzysztof Przybysz zajęli 5 miejsce.
Gratulujemy.











W październiku w naszej szkole pojawili się piłkarze naszej rodzimej drużyny, Piasta Gliwice.
Maciej Jankowski i Adam Mójta, bo o nich mowa, poprowadzili
lekcję wychowania fizycznego z uczniami klasy 5 s.
Na koniec oblegani przez wiernych fanów, pozowali do wspólnych zdjęć oraz składali autografy.
Dziękujemy za odwiedziny.






































W piątek 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole święto Odzyskania Niepodległości.
Z tej okazji zorganizowano międzyklasowy konkurs wiedzy
o historii, geografii i kulturze Polski.
Uczniowie odpowiadali na pytania z prezentacji multimedialnej,
rozwiązywali krzyżówkę i uzupełniali treść hymnu.
Największą wiedzą na poszczególnych poziomach wykazały się klasy 4a,5b,6a i 7a.
Gratulujemy.









Podczas uroczystości wręczono uczniom dyplomy i nagrody
w rozstrzygniętym szkolnym konkursie plastyczno- historycznym „Wydarzenia z dziejów Polski”.
Uczniowie mieli również udekorować patriotycznie swoją salę.
Najlepszy wystrój wykonała klasa 6b.









Reprezentacja szkoły Maja Fal, Julia Kochoń i Wiktoria Stachurska
zajęły 2 miejsce  w Mistrzostwach Gliwic w tenisie stołowym dziewcząt.
Drużyna chłopców : Dawid Jańczak, Kacper Majza i Michał Piórkowski,
rozegrała mecze we wtorek 21 listopada .
Czekamy na ogłoszenie wyników.
Gratulacje dla obydwu drużyn.






















Na początku listopada poznaliśmy mistrza szkoły w tenisie stołowym chłopców
został nim Dawid Jańczak z klasy 5 b,
tytuł wicemistrza zdobył Mateusz Izydorczyk z klasy 6 b
a trzecie miejsce zajął Marek Trzeciak z klasy 6 c.
Gratulacje :)

[image:image-0]

[image:image-1]

[image:image-2]


Od 16 listopada w każdy czwartek o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej,
odbywają się treningi tenisa stołowego. Są one prowadzone przez dwóch trenerów,
czynnych zawodników tenisa stołowego.
Chętne osoby, które chciałyby trochę poważniej zająć się tą dyscypliną sportową,
zapraszamy na zajęcia.

[image:image-0]

[image:image-1]

[image:image-2]

[image:image-3]

[image:image-4]

[image:image-5]

[image:image-6]

[image:image-7]


W dniu 16.11.2017r  miało miejsce kolejne spotkanie uczniów ZSP 11 i ZSOS 7 w Gliwicach
w ramach programu "Przyjaciele tolerancji".
Tym razem dzieci z klasy 3b pod opieką pań Jolanty Willner i Ewy Zembik
były gośćmi dzieci z klas 2ak i3ak pod opieką pani Małgorzaty Kalarus-Sternal.
Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem w zajęciach integracyjnych - grach i zabawach muzycznych i ruchowych.
Największą atrakcją były zajęcia z dogoterapii.
Kontakt z psem terapeutą wywarły ogromne emocje.





































Dzięki wizycie w Wiejskiej Chacie w Bojkowie uczniowie z klasy 5 s,
dowiedzieli się o dawnych zwyczajach związanych nie tylko z Andrzejkami ale i Katarzynkami.
Na własnej skórze przećwiczyli niektóre"wróżby",
a całą wycieczkę zakończyła dyskoteka i degustacja pysznych pączków.

[image:image-0]

[image:image-1]

[image:image-2]

[image:image-3]

[image:image-4]

[image:image-5]

[image:image-6]

[image:image-7]

[image:image-8]

[image:image-9]

[image:image-10]

[image:image-11]

[image:image-12]

[image:image-13]

[image:image-14]

[image:image-15]

[image:image-16]

[image:image-17]

[image:image-19]

[image:image-21]


Jak co roku, 18 grudnia odbył się w naszej szkole Jarmark Bożonarodzeniowy.

Stoiska poszczególnych klas pękały w szwach od ozdób i świątecznych,
pysznych ciast, a było w czym wybierać... :)

[image:image-0]

[image:image-1]

[image:image-2]

[image:image-3]

[image:image-4]

[image:image-5]

[image:image-6]

[image:image-7]

[image:image-8]

[image:image-9]

[image:image-10]

[image:image-11]

[image:image-12]

[image:image-13]

[image:image-14]

[image:image-15]

[image:image-16]

[image:image-17]

[image:image-18]

[image:image-19]

[image:image-20]

[image:image-21]

[image:image-22]

[image:image-23]

Oprócz przyjemności dla ciała w postaci pysznych wypieków,
na odwiedzających czekały też  przyjemności dla ducha - czyli przedstawienie wigilijne
w wykonaniu naszych uczniów, na sali gimnastycznej

[image:image-24]

[image:image-25]

[image:image-26]

[image:image-27]

[image:image-28]

[image:image-29]

[image:image-30]

[image:image-31]

[image:image-32]

[image:image-33]

[image:image-34]

[image:image-35]

[image:image-36]

Najmłodsi występujący - przedszkolaki

[image:image-37]

[image:image-38]

[image:image-39]

[image:image-40]

[image:image-41]

Podziękowanie za występ i życzenia świąteczne od pani dyrektor

[image:image-42]


20 grudnia 2017 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Patrona.

Uroczystość, poświęconą Adamowi Mickiewiczowi,
przygotowały przedszkolaki i uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli:
p. Sylwii Lideckiej, p. Urszuli Widlarz, p. Małgorzaty Flak i p. Błażeja Kozoka.












































Jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia,
uczniowie przygotowali i zaprezentowali nauczycielom i pracownikom ZSP 11
przedstawienie wigilijne, przygotowane pod czujnym okiem pań:
Joanny Noras, Marioli Polok, Beaty Piotrowskiej i pana Błażeja Kozoka


























W dniu 25.01.2018r. kolejny raz odbyło się spotkanie uczniów ZSP 11 i ZSOS 7 w Gliwicach
w ramach programu "Przyjaciele tolerancji".
Tym razem dzieci z klasy 3b pod opieka pań Ewy Zembik i Jolanty Willner
miały przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu Jasełkowym
zorganizowanym przez dzieci z klas 2ak i 3ak pod opieką pani Małgorzaty Kalarus-Sternal.






























Dużym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku mistrzostwa szkoły w badmintonie.
Mamy nadzieję, że z naszych uczniów wyrosną w przyszłości świetni zawodnicy.

[image:image-0]

[image:image-1]

[image:image-2]

[image:image-3]

[image:image-4]

[image:image-5]

[image:image-6]

[image:image-7]

[image:image-8]

[image:image-9]

[image:image-10]

[image:image-11]

[image:image-12]


W dniu 27.02.2018 odbyła się druga edycja konkursu Szkolny Masterchef Junior.
Uczennice klasy 7b Julia Pańtak, Weronika Johan, Alicja Bigus, Małgorzata Zynek i Agata Łazor
wraz z psychologiem szkolnym Marzeną Bilińską – Wiśniewską
przeprowadziły konkurs kulinarny w klasach czwartych.
 
Celem konkursu jest zaszczepienie młodym ludziom przyjemności z gotowania,
odpowiedzialności za własne zdrowie i zainteresowanie zdrowym trybem życia.
 
W konkursie wzięły udział: klasa 4a, 4b i 4c.
Dwuosobowe zespoły zacięcie rywalizowały ze sobą przygotowując danie główne i deser.
Chociaż uczniowie mają dopiero  10 lat wykazali się niezwykłą pomysłowością i samodzielnością.
Ich potrawy zaskoczyły Jurorów i publiczność estetyką wykonania i połączeniem różnych składników.
 
Zwycięzcami drugiej edycji konkursu kulinarnego zostali uczniowie klasy 4b:
Jakub Główczyk i Dominik Dudek
 
Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 4a:
 
Alicja Nicieja i Zofia Kaszowska
 
Trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy 4c:
 
Dominik Rogalski i Martyna Sobel
 
 
Wszystkim biorącym udział w konkursie kucharzom GRATULUJEMY!!!


















 


Jak co rok poszczególne klasy, biorą udział w różnego rodzaju warsztatach regionalnych,
organizowanych przez Muzeum Piastowskie lub Willę Caro.
I właśnie przed świętami wielkanocnymi, udało nam się trafić na takie zajęcia,
na których dowiedzieliśmy się sporo o historii palm wielkanocnych.
Następnie mogliśmy takie palmy własnoręcznie wykonać.

[image:image-0]

[image:image-1]

[image:image-2]

[image:image-3]

[image:image-4]

[image:image-5]

[image:image-6]

[image:image-7]

[image:image-8]

[image:image-9]


W dniu dzisiejszym klasę 3c odwiedził znamienity, niezwykły gość
mjr. Stanisław Turski, pseudonim "Czarnocki" z Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych.
Major przybliżył uczniom swoje wspomnienia z walki o wolną ojczyznę
i ochoczo odpowiadał na liczne pytania zaciekawionych 9-latków.
Na koniec spotkania klasa podziękowała za przybliżenie historii oklaskami
i własnoręcznie przygotowanymi laurkami.















W marcu 2018 r. odbył się Dzień Otwarty w SP 7.
Gości - przyszłych uczniów klas I i ich rodziców
powitali starsi uczniowie w ciekawym przedstawieniu o szkole

















Prezentację o szkole przedstawiła pani dyrektor





Nauczyciele zaprezentowali gościom sale lekcyjne
oraz ciekawe zajęcia i pomoce dydaktyczne



















Serdecznie zapraszamy do Siódemki!


Już po raz XV nasza szkoła była organozatorem wojewódzkiego konkursu matematycznego
dla uczniów klas III i IV szkół podstawowych Mistrz Tabliczki Mnożenia.
Patronat nad konkursem objął Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach.





W konkursie wzięło udział 116 uczniów ze śląskich szkół podstawowych.





Mistrzem Tabliczki Mnożenia w klasach III
została
Emilia Kolar ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach
Wicemistrzem został Krzysztof Ogierman ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gliwicach

Mistrzem Tabliczki Mnożenia w klasach IV
została
Alicja Gemza - Ptaś ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu
Wicemistrzem został Stanisław Bober ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 ZTS z „Nasza Szkoła” w Zabrzu










Naszą szkołę w konkursie reprezentowali:

Bartosz Jeniec z klasy III b



oraz

Agata Zygadło z klasy IV b


Konkurs zorganizowały panie:
Joanna Król, Sylwia Lidecka oraz Jolanta Cyboń - Turowska.






Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, 21 marca 2018 r.
odbyła się XV edycja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego
pt. "Mistrz Ortografii Województwa Śląskiego 2018" im. Krystyny Bochenek
pod patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach
i Prezydenta Miasta Gliwice.



Organizatorkami konkursu były panie:
Grażyna Kozub, Monika Najda, Marzena Michaliszyn, Beata Oparczyk.

Na konkurs, który odbył się w Gliwickim Centrum Edukacyjnym, przyjechali uczniowie klas VII
ze szkół podstawowych w Gliwicach, Mikołowie, Rudzie Śląskiej, Zabrzu,
Piekarach Śląskich, Sierakowicach, Miedarach i Bobrownikach.









Naszą szkołę - SP 7 w Gliwicach reprezentowali: Zuzanna Kozieł i Wiktor Jedynak.






Jak zwykle przed Świętami Wielkanocnymi, uczniowie naszej szkoły
zaprezentowali piękne przedstawienie, które zdobyło 1 miejsce
w Wojewódzkim Przeglądzie Przedstawień Wielkanocnych.
Serdecznie gratulujemy!!! :)
Uczniów do występu przygotowały Panie:
Joanna Noras, Mariola Polok i Beata Piotrowska.

















Życzenia świąteczne dla wszystkich widzów od organizatorek



Podziękowanie dla uczniów i Pań przygotowujących uczniów do występu
oraz życzenia wielkanocne od pani dyrektor






Gliwicka Liga Pływacka.

[image:image-0]

[image:image-1]

[image:image-2]

[image:image-3]


Dnia 12 kwietnia w naszej szkole odbył się Wojewódzki konkurs
plastyczno - recytatorski poezji i prozy ks. Jana Twardowskiego.
Konkurs zorganizowały panie: Joanna Noras, Mariola Polok, Monika Najda, Marzena Michaliszyn i Justyna Libor.
Przybyło 40 recytatorów z różnych szkół podstawowych województwa śląskiego. recytowali w trzech kategoriach:
poezja klas IV - V, poezja klas VI -VII oraz proza V-VII.
Było to niesamowite wydarzenie, bo poziom był niezwykle wysoki i wyrównany.
Słuchało się wszystkich wyśmienicie. Możemy pochwalić się, że nasi uczniowie również odnieśli sukcesy w każdej z kategorii.

Karolina Świder z klasy 6a zajęła 1 miejsce w kategorii - proza klas VI - VII, J
ulianna Polewka z klasy Vs  otrzymała 2 miejsce w kategorii - poezja klasy IV - V
oraz
Szymon Kloś z klasy VIb zajął również 2 miejsce w kategorii - poezja klasy VI - VII.

Również w części plastycznej mamy laureatów, są to:
Zofia Trojanowska  I miejsce
a
Igor Bury wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.




















W kwietniu nasi trzecioklasiści pojechali na dwutygodniową Zieloną Szkołę.
Przy pięknej pogodzie uczniowie bawili się znakomicie, poznawali kaszubski region,
odbyli wycieczkę do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku,
przespacerowali się sopockim molo podziwiając fale Bałtyku i zwiedzili gdańskie Centrum Hewelianum.
Fotorelacje znajdziemy na szkolnym profilu Facebook

Wyjazd na Zieloną Szkołę był wsółfinasowany przez Miasto Gliwice



oraz
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach


















Uczniowie z klasy 5s bardzo lubią naszą szkołę.
Spędzają w niej czas  popołudniu na zorganizowanych dla nich warsztatach.
Na pierwszych z nich uczyliśmy się tworzyć bransoletki,

[image:image-0]

[image:image-1]

[image:image-2]

[image:image-3]

[image:image-4]

[image:image-5]

na następnych przygotowywaliśmy jajka wielkanocne technika decoupage,

[image:image-6]

[image:image-7]

[image:image-8]

[image:image-10]

[image:image-11]

[image:image-12]

[image:image-13]

[image:image-15]

a na ostatnich tworzyliśmy ikebany z kwiatów dla naszych mam.

[image:image-16]

[image:image-17]

[image:image-19]

[image:image-20]

[image:image-21]

[image:image-22]

[image:image-23]

[image:image-24]

[image:image-25]

[image:image-26]

[image:image-27]

[image:image-28]

[image:image-29]

[image:image-30]

Na niektóre zajęcia przychodzili też rodzice, którym bardzo dziękujemy za obecność.

Uczniowie 5  tak lubią szkołę, że nawet zostali w niej na noc.

[image:image-31]

[image:image-32]

[image:image-33]

[image:image-34]


9 maja w naszej szkole odbyła się akcja głośnego czytania
w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Do akcji zaprosiliśmy osoby na co dzień związane z książką oraz słowem, ale nie tylko…

Odwiedzili nas:
Pani Izabella Adamczak – bibliotekarka z filii nr 17 gliwickiej MBP,
Pani Adrianna Urgacz – Kuźniak – dziennikarka,
Pani Agnieszka Baron – redaktor naczelna Telewizji Imperium,
Pan Gerard Badia – piłkarz Piasta Gliwice, wraz z tłumaczem - panem Bartoszem Otorowskim.
Pan Marian Jasiński – prowadzący program Detektyw historii w Telewizji Imperium
oraz
Pan Szymon Szwajger – księgarz.

Wszyscy goście bardzo ciekawie czytali pozycje z kanonu literatury dziecięcej.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.
Wszystkim dzieciom bardzo się podobało, na pewno powtórzymy je za rok!
Relację ze spotkania można było oglądać w Telewizji Imperium w programie „100% Gliwic”.

















Na wycieczce 3-dniowej mogliśmy poznać jak piękna jest Polska.
Przygoda jest na każdym kroku i wędrując po górach
czy  przeskakując strumyki czy też płynąc Dunajcem.
Trzeba tylko trochę chęci i dobrego humoru.
I to jest gwarancja udanej wycieczki.

[image:image-0]

[image:image-1]

[image:image-2]

[image:image-3]

[image:image-6]

[image:image-7]

[image:image-8]

[image:image-9]

[image:image-10]

[image:image-11]

[image:image-12]

[image:image-13]

[image:image-14]

[image:image-15]

[image:image-16]




W środę 23 maja 2018 r. uczniowie klas trzecich ze swoimi wychowawcami
i księdzem proboszczem par. Chrystusa Króla uczestniczyli w pielgrzymce do Rud
.Centralnym punktem naszego wyjazdu był udział we Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej.
Dziękowaliśmy za dar I Komunii Świętej i prosiliśmy o błogosławieństwo dla naszych rodzin i szkoły.
Zwiedziliśmy zespół klasztorno pałacowy w Rudach z jego pięknym parkiem.
Podziwialiśmy najstarsze drzewo parku - dąb Cysters i młode dęby posadzone na cześć Jana Pawła II
i papieża Benedykta XVI.Był też czas na pyszne lody.








Zespół cheerleaderek w maju, wziął udział w Przeglądzie Zespołów Tanecznych.
Udział w tych zawodach poprzedziły godziny pracy nad układem i zgraniem się w grupie.
Rywalizacja była ogromna, a naszym dziewczynom udało się zdobyć wyróżnienie.
Bardzo się cieszymy i gratulujemy.

[image:image-0]

[image:image-1]

[image:image-2]

[image:image-3]

[image:image-4]

[image:image-5]

[image:image-6]

[image:image-7]

[image:image-8]

[image:image-9]

[image:image-10]

[image:image-11]


8 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Sportu.
Zawodnicy mogli się sprawdzić  w 6 różnorodnych konkurencjach.
Na koniec odbyły się zawody międzyklasowe, w skokach przez linę
oraz rozpoczęły się mistrzostwa szkoły klas 6 i 7 w piłce nożnej.

WYNIKI  RYWALIZACJI DNIA SPORTU

KRĘCENIE HULA HOP

MICHALINA KIJOWSKA 4 D       (5 min,46 s)
JUSTYNA DZIUBA           5 S         (5 min,48 s)
ALICJA JARUK        6 C            (4 min, 22 s)

SKOKI NA SKAKANCE

PAWEŁ WITOMSKI             4 A        (112 skoków )
WERONIKA KOWALSKA  5 B        (122 skoków)
JULIA KOCHOŃ                   6 A        (132  skoków)

RZUTY DO KOSZA

JULIA MUZYKA                4 C
PIOTR KOWALCZYK         5 S
MICHAŁ PIÓRKOWSKI        6 C

ZAGRYWKA SIATKARSKA

MAGDALENA LISIK            4 D
ALICJA CHAŁUDA                5 S
MARCIN LASOTA                  6 C

STRZAŁ DO BRAMKI

TOMASZ CEPIL           4 A
ADAM OCIEPKA           5 S
MICHAŁ PSZONAK        6B

                                          
                                                                                  STRZELANIE Z KARABINU TRENINGOWEGO

MACIEJ IZYDORCZYK     4A       (11,35s)
 NICOLE LEUSZ         5 S               (06,09s)
DAWID KISIEL                     7 B     (05,65 s)

[image:image-0]

[image:image-1]

[image:image-3]

[image:image-2]

[image:image-4]

[image:image-5]

[image:image-6]

[image:image-7]

[image:image-8]

[image:image-9]

[image:image-10]

[image:image-11]

[image:image-12]

[image:image-13]

[image:image-14]


14 czerwca na nowym stadionie lekkoatletycznym odbyły się zawody dla czwartoklasistów.
Nasza drużyna stanęła do rywalizacji z 10-cioma innymi szkołami z Gliwic.
Trójbój lekkoatletyczny składał się z trzech konkurencji: biegu na 50 m, skoku w dal oraz rzutu piłeczką palantową.
Każdy z zawodników musiał zmierzyć się z wszystkimi trzema konkurencjami.
Na wyniki musimy jeszcze poczekać, ale wierzymy, że poszło nam dobrze.

[image:image-0]

[image:image-1]

[image:image-2]

[image:image-3]


W piątek 15 maja, grupa odważnych, młodych ludzi stawiła się na przystani wodnej w Krupskim Młynie
i po krótkim szkoleniu, wyposażona w wiosła i kapoki, rozpoczęła spływ po Małej Panwi.
Przygoda była fantastyczna, po "walce"  z płyciznami, konarami i nurtem rzeki, pokonując 11 km trasę,
udało się wszystkim dotrzeć na miejsce.
Tam już czekało na nas ognisko i kiełbaski, a dla tych, którzy jeszcze mieli siłę - strzelnica.
Zapraszamy na kolejny spływ w przyszłym roku. :)

[image:image-0]

[image:image-1]

[image:image-2]

[image:image-3]

[image:image-4]

[image:image-5]

[image:image-6]

[image:image-8]

[image:image-9]

[image:image-10]

[image:image-11]

[image:image-12]

[image:image-13]

[image:image-14]

[image:image-15]




Oprócz tradycyjnych ćwiczeń i gier sportowych oraz królowej sportu, lekkiej atletyki,
próbujemy na lekcjach wf-u wykonywać ćwiczenia o wyższym stopniu trudności.
Uczymy się przy tym asekuracji i dbania o bezpieczeństwo swoje oraz współćwiczącego.

[image:image-0]

[image:image-1]

[image:image-2]

[image:image-3]

[image:image-5]

[image:image-6]

[image:image-7]

[image:image-8]

[image:image-9]

[image:image-10]

[image:image-11]

[image:image-12]

[image:image-13]



21 czerwca, w przeddzień zakończenia roku szkolnego,
obchodziliśmy w naszej szkole wielkie święto
- DZIEŃ SUKCESU  Uczniów naszej szkoły,
czyli tych, którzy zdobyli
najwyższe miejsca i wyróżnienia w konkursach wiedzowych,
artystycznych i zawodach sportowych.

Wyróżniono 72 uczniów z klas 1 - 7, którzy za swoje sukcesy otrzymali
Nagrodę Dyrektora Szkoły.

Poczet sztandarowy



Wręczanie nagród Uczniom i dyplomów gratulacyjnych Rodzicom



















Występy uczniów















Najlepsi z Najlepszych otrzymali statuetki w kilku kategoriach:

Najlepszy Uczeń I - III - Lena Dzitkowska



Najlepszy Matematyk - Tomasz Kowalczyk



Najlepszy Artysta - Alicja Jaruk



Najlepszy Sportowiec - Julianna Polewka



UCZNIOWIE SUKCESU SP 7 - 2018



Stypendia
za wyniki w nauce w II semestrze r. szk. 2017/2018 otrzymują:
1.  Julianna Polewka, kl. 5s, średnia ocen 5,73
2.  Jakub Goździński, kl. 6a, średnia ocen 5,64
3.  Julia Pańtak, kl. 7b, średnia ocen 5,50
4.  Tomasz Kowalczyk, kl. 5a, średnia ocen 5,40
Stypendia
za osiągnięcia sportowe w II semestrze
r. szk. 2017/2018 otrzymują:
Marek Trzeciak, kl. 6a
Matylda Leśniak, kl. 6c
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce i sporcie!



22 czerwca 2018 r.  odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.
Po całym roku ciężkiej pracy i nauki, nareszcie nadeszły upragnione wakacje :)
Ale zanim o nich, przedstawiamy fotorelację z akademii

Klasy 4 - 7
Poczet sztandarowy


Rewelacyjne przedstawienie w wykonaniu uczniów, pod kierunkiem
p. Anity Jeniec, Błażeja Kozoka, Beata Piotrowskiej i Joanny Wrześniewskiej,
wg scenariusza Michała Jeńca, absolwenta naszej szkoły


















Występy taneczne grupy The Pompoons










Wręczanie świadectw z wyróżnieniem







Wręczanie statuetek Prymusów  na poziomie klas VI, V, VI i VII

Prymusi SP 7





Klasy IV
Kaszowska Zofia z 4a – średnia 5,36
                  Główczyk Jakub z 4b – średnia 5,36
                  Bul Natalia z 4d – średnia 5,36

Klasy V
Polewka Julianna z 5s – średnia 5,73

Klasy VI
Goździński Jakub z 6a – średnia 5,64

Klasy VII
Pańtak Julia z 7b – średnia 5,50



Klasy 1-3
Poczet sztandarowy i hymn szkoły


Występy uczniów








Wróć do spisu treści